PowerMill Probing

Hızlı gelişen teknoloji – İş mili üzerine takılı problar.

Bilindiği üzere Prob’ların tezgah üzerinde kullanımları genellikle parça sıfırlama yönünde olmaktadır. Bu işlemelerin ve parça ayarlarının hassas bir şekilde yapılmalarını sağlar ve oldukça yaygın kullanılan önemli bir özelliktir.

Probların bir diğer uygulama alanı da Doğrulama’dır. Yani parçanın işlemeden sonra kontrolüdür. Tezgah kontrol ünitesi üzerinde bulunabilen makrolar yardımı ile kutu, daire gibi basit geometrik unsurların ölçü kontrolleri sağlanabilmektedir. Bundan daha zor olanı ise karmaşık 3 boyutlu şekillerin kontrolüdür ki bu CAD model ile farkları karşılaştırma gerektirir.

PowerMill Probing, karmaşık CAD modelleri işlemeleri yapan firmalara 3 boyutlu hassas ölçümleri yapmayı sağlar. Bu daha önce PowerInspect OMV yazılımı ile sağlanıyordu ancak frezeleme ve ölçme konuları ayrı yazılımlar ile sürülmek zorunda kalınıyordu. Artık 3 boyutlu “Yüzey ölçümü” yeteneği PowerMill Ultimate sürümü ile tek bir arabirimde ulaşılabilir.

PowerMill şimdi prob ucu ve gövdesi ile beraber prob montajlarını destekliyor. Yeni “Yüzey Kontrolü” stratejisi ile programcı tarafından tanımlanan noktalar oluşturabiliyor, daha karmaşık ölçümler için hazır tel kafes geometrileri kullanabiliyor. Hazırlanan bu Prob yolları yine PowerMill içerisindeki gelişmiş çarpma kontrol algoritmaları ile kontrol edilebiliyor. Frezeleme ve ölçü kontrol takım yolları bir NC program içerisinde tutulabiliyor, CNC makinelere tek bir takımyolu halinde yollanabiliyor.

Bunların tamamı Bir yazılımın içinde, Bir lisans ile, Bir eğitim ile ve Bir NC programı içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

Bu aşamadan sonra, kullanıcılar verilerini Autodesk Drive içerisine yükleyebiliyor, diğer kullanıcıları bu karşılaştırma raporunu değerlendirmek üzere davet edebiliyorsunuz. Üst yöneticiler, kalite kontrol mühendisleri, alt yükleniciler ve müşterileri hiçbir ek lisansa gerek duymadan bu raporlara ulaşabilir, değerlendirebilir, problemleri yakından görebilir, önlem alabilirler.

Bir diğer alternatif metot ise Autodesk PowerInspect yazılımını kullanmaktır. PowerInspect ile kullanıcılar daha fazla gelişmiş analizlere ve adaptive machining uygulamalarında kullanılan best-fit ve delta dönüştürmeleri hesaplamalarına ulaşabilirler.

Daha fazla bilgi ve teklif için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.