OptiNC for PowerMill

Autodesk Powermill CAM yazılımı ile birlikte çalışmak için geliştirilmiş bir eklentidir. Programlama sürecini destekleyecek 100’den fazla özellik ile ana hedefi, CNC Programcıları ve Proses Mühendislerinin yeni teknolojiler ve daha verimli süreçler için daha fazla zamana sahip olmalarını sağlamaktır.

Sürece değer katmayan, tekrar eden işlemler OptiNC tarafından otomatik, hızlı, kolay ve çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirilir.

OptiNC, takımyolu oluşturma ve düzenleme süreçlerini %90’a varan oranlarda kısaltır. Tekrarlanan işleri ve bunlarda yapılabilecek hataları ortadan kaldırır, hız kazandırır. OptiNC ile elektrot hazırlama süreçlerinizi saniyelere düşürebilir, palet desteği ile çoklu elektrotlar ile kolayca ve hatasız çalışabilirsiniz.

OptiNC for PowerMill eklentisi özelliklerine kısaca bakmak gerekirse;

Optimize Delik Tanıma
Optimize edilmiş delik tanıma, birçok otomatik düzenleme seçeneği ve çok daha iddialı bir sonuç sağlar.

Kesme Parametreleri Tanımlama
Endüstride sık kullanılan ana hammaddeler için bir kesim parametreleri veri tabanına sahip olun. Hızlar, ilerleme hızları, kesme derinlikleri ve adımlar, tüm takım yolları formlarına otomatik olarak doldurulur. Endişelenmeyin, kendi parametrelerinizi kullanmak istiyorsanız, bunları sizin için yönetebilir.

Çalışma Düzleminin Oluşturulması ve Düzenlenmesi
Çalışma düzlemlerini hızlı, yenilikçi ve güvenli bir şekilde oluşturun ve düzenleyin. Daha az tıklama, daha fazla üretkenlik!

Mengeneler ve ayna kütüphanesi
Özel sihirbazla mengeneleri ve aynaları hızla içe aktarın. Halihazırdaki veritabanını kullanabilir ve kendi fikstürünüzü ekleyebilirsiniz.

Paletler üzerindeki parça ve elektrotların işlenmesi
Paletler üzerinde parça ve elektrot işlemeyi oluşturun ve yönetin. 3B modellerin konumlandırılması ve kullanıcı tarafından oluşturulan işleme süreçlerinin uygulanması, elektrot üretimi için kıvılcım paylarının uygulanması da dahil olmak üzere otomatik ve hızlı bir şekilde yapılır.

Otomatik Takımyolu Oluşturma
OptiNC, kaba işleme, delme, yarı ince işleme ve ince (bitirme) işleme temel stratejileri için otomatik oluşturma özelliklerine sahiptir. Temelleri ayarlayın, mükemmel bir sonuç garanti ediyoruz.

Otomatik Takımyolu Oluşturma
OptiNC, kaba işleme, delme, yarı ince işleme ve ince (bitirme) işleme temel stratejileri için otomatik oluşturma özelliklerine sahiptir. Temelleri ayarlayın, mükemmel bir sonuç garanti ediyoruz.

Takımyolu Doğrulaması
Çok eksenli işleme dahil olmak üzere serbest bir çarpmasız bir üretim süreci sağlayın. Toplu takım yolu doğrulaması, daha kısa programlama süresi sağlar ve algoritma, takım sarkma boylarının ayarlanma yolunu yeniler.

İşleme Süreç Yöneticisi
Etkileşimli ve dinamik bir ortamda eksiksiz üretim süreçleri oluşturun ve kaydedin. Özelleştirilmiş işlemleriniz kaydedilir ve farklı parçalara hızlı ve otomatik olarak uygulanabilir.

NC Programları oluşturma ve yeniden adlandırma
Artık NC programları oluşturup adlandırırken kendinizi rahatsız etmeyin. Her şey otomatik olarak hızlı ve kolay bir şekilde yapılır. Tam da öğrettiğiniz gibi.

İşlem Yaprağı Oluşturma
OptiNC, üretim süreci için gerekli tüm bilgileri içeren işlem yapraklarını oluşturur. Ayrıca takım listeleri otomatik olarak oluşturulur ve bu da kurulumu kolaylaştırır. Verimlilik artışı garantilidir!

OptiNC for PowerMill’in kullanıcılara faydaları;

Takımyolu oluşturma süreçlerini %90’ kadar oranlarda kısaltır
Otomatik girdi kontrolü sayesinde takımyolu girdilerinin hatasız yapılması
Sihirbaz kullanarak otomatik takımyolları hesaplattırma
Hızlı elektrot takımyolları oluşturma
Elektrot paletlerin kullanımını kolaylaştırır
Hızlı ve hatasız son işlemden geçirme
PowerMill takımyolu hesaplama hızını %11 arttırma
Döküm paylı blok oluşturma
5 eksen delikleri 3 eksen delik setlerine çevirme
Özel işlem yaprakları kullanımı

Çalıştığı PowerMill sürümleri;
Autodesk PowerMill 2017 ve üzeri tüm sürümlerle çalışmaktadır.

OptiNC for PowerMill broşürü indir

Daha fazla bilgi ve teklif için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.