Autodesk PowerMill ile Wire + Arc Eklemeli İmalat (WAAM)

Eklemeli İmalat Nedir?

Eklemeli İmalat, malzeme israfını ve pazara giriş süresini azaltarak parça  maliyetini azaltmayı vaat eden yeni bir teknolojidir. Ayrıca, eklemeli imalat aynı zamanda tasarım özgürlüğünde bir artışa olanak sağlayabilir, bu da potansiyel olarak kilo tasarrufu ile sonuçlanırken, daha önce birçok alt bileşenlerden oluşan karmaşık yapıların imalatını kolaylaştırır.

Wire + Arc Eklemeli İmalat, WAAM Nedir?

Bir elektrik arkını ısı kaynağı ve hammadde olarak teli kullanan birleşim WAAM olarak adlandırılır ve ilk patent 1925’te yayınlanmış olmasına rağmen, 1990’lardan beri araştırılmıştır. WAAM donanımı şu anda standart raf kaynak ekipmanı  kullanılmaktadır. Hareket, robotik sistemler veya bilgisayarla sayısal olarak kontrol edilen kızaklarla sağlanabilir.

https://waammat.com/about/waam

Autodesk/Delcam bu konu geliştirici destek firmalarından biridir. Bir konsorsiyum var ve Delcam bunun yazılım üyelerindendir. https://waammat.com/partners

Autodesk PowerMill 2019 sürümü ile birlikte uzun süreden araştırma yaptığı eklemeli imalat ile ilgili stratejilerini sunmuştur ve Autodesk/Delcam eklemeli imalat konusunda PowerMill ile en çok zaman harcayan yazılım firmasıdır.

Eklemeli İmalat broşürünü buradan indirebilirsiniz.

https://www.tctmagazine.com/3d-software-news/delcam-adds-robot-for-additive-manufacturing-research/