Autodesk Fusion

Entegre CAD, CAM ve CAE yazılımı

Autodesk Fusion nedir?

Autodesk Fusion ürün geliştirmeye yönelik bulut tabanlı bir 3B CAD, CAM ve CAE platformudur. Endüstriyel ve mekanik tasarım, simülasyon, iş birliği ve tezgahta işleme süreçlerini, konseptten üretime kadar kullanılabilecek entegre bir araç setinde bir araya getirir.

Tasarım, mühendislik ve üretim işlemlerini tek bir platformda birleştirin!

Tasarım

Formu keşfetmek için şekil verme ve son işlem özellikleri yaratmak için modelleme araçları ile tasarım fikirleri üzerinde hızlıca gezinin.

Katı modelleme

Fusion’da geçmiş esaslı modelleme, bir geçmiş zaman çizelgesinden oluşur. Bu zaman çizelgesi, tasarım süresince kullanılan komutları kaydeder. Her şey otomatik olarak güncellenir, böylece altta kalan hiçbir şeyi güncellemeye gerek kalmadan geriye giderek herhangi bir operasyonu düzenleyebilirsiniz. Geçmişsiz temel özellik modelleri yaratın ve bu modelleri yukarıdan aşağıya tasarım için geçmiş özellikli ortamda kullanın. Organik tasarımlara ek olarak ayrıntılı mekanik parçalar veya ikisinin birleşimlerini oluşturmanıza yardım eden güçlü katı modelleme araçlarına erişin. Güçlü Boolean işlemleri gerçekleştirin ve mevcut modellerinize ağlar, loft’lar, şablonlar ve daha birçok özellik ekleyin.

Parametrik modelleme

Eskizlerinize kesin parametreler belirleyin. Spesifik değerler ve ilişkisel işlevlere sahip boyutlar modelleyin. Parametrelerde değişiklikler yaptığınızda model, daha önce oluşturulan mekanik özellikleri korumaya devam ederek güncellenir.

Parça kütüphanesi ve içerik

Fusion; ISO, ANSI, DIN ve benzerlerini baz alan bir standart parça mühendisliği kütüphaneyle birlikte sunulur. Bu parçaları yeni bir tasarımın başlangıcı olarak kullanın veya bu parçaları yeniden oluşturmak yerine mevcut bir tasarım üzerine hazır parçaları ekleyin.

Tasarlayıp simüle edin

Uyum ve hareketi test edin, simülasyonlar yapın, düzenekler oluşturun, fotogerçekçi görüntülemeler ve animasyonlar yapın.

Simülasyon ve test

Üretime geçmeden önce tasarımınızın nasıl çalıştığını görmek zaman ve kaynak tasarrufu sağlar. Testler oluşturun ve modelinizin en zayıf veya başarısız olmaya en müsait yerlerini daha kolay belirleyebilmek için test sonuçlarını canlandırın. A360 aracılığıyla sonuçları ekibinizle paylaşın, görüntüleyin ve biçimlendirin.  Çeşitli simülasyon çalışmaları seçeneklerinden birini seçin.

  • Doğrusal statik stres
  • Model frekansı
  • Termal
  • Termal stres

CAM

Bileşenlerinizi işlemek için takım yolları oluşturun veya prototip üretmek için 3B yazdırma iş akışını kullanın.

2 ve 2,5 eksenli metal işleme

Fusion’ın HSMWorks ve Inventor HSM™ ile aynı kanıtlanmış CAM çekirdeğini kullanan CAM özellikleri, hızlı bir şekilde devir sürelerini kısaltan, makine ve araç eskimesini azaltan ve en kaliteli bitmiş parçaları üreten takım yolları üretmenizi sağlar. 2B stratejiler delme, kontürleme, çukur oluşturma, kaplama ve uyarlanır temizlemeyi içerir.

3 eksenli metal işleme

3 eksenli CAM, tüm mevcut 2 eksenli stratejilere ek olarak paralel takım yolları, yatay temizleme, kalemle çizme, taraklı/sabit mola stratejileri ve daha organik tasarımlar için spiral/formlu spiral sunar.

3B baskı kullanımı

Örgü yapısının önizlemesini yaparak, baskı öncesi düzeltmeleri gerçekleştirerek ve otomatik olarak iyileştirilmiş destek yapıları oluşturarak tasarımlarınızı 3B baskıya hazır hale getirin. Ayrıca tek seferde birden fazla farklı tasarım yazdırabilirsiniz. Fusion, Spark tarafından sağlanan Autodesk® Print Studio da dahil olmak üzere 3B yazdırma yazılımlarıyla kolaylıkla kullanılabilir; bu da doğrudan Autodesk Ember™ 3B yazıcı ile hazırlık yapıp iletişim kurmanıza izin verir. Ayrıca, Type A Machines, Dremel, MakerBot ve Ultimaker yazıcılarıyla doğrudan entegrasyon da dahil olmak üzere birçok farklı 3B yazıcıyla uyumlu çalışır.

İş birliği yapın ve yönetin

Tasarım ekiplerini, gerektiğinde bulutun gücünden yararlanan, uygun olduğunda yerel kaynakları kullanan melez bir ortamda bir araya getirin.

Mobil görüntüleme ve yönetim

Fusion 360 mobil uygulamasıyla şirketinizden veya şirket dışı herhangi biriyle 3B tasarımlarınızı görüntüleyebilir, biçimlendirebilir, yorumlayabilir ve iş birliğine açabilirsiniz.

  • 3B tasarımları incelemek ve etkileşime geçmek için projelerinize iOS veya Android mobil cihazlarınızdan erişin.
  • En son güncellemelere göz atın ve yorumlar yazarak veya gözden geçirilmesini istediğiniz alanları işaretleyerek ekibinize geri bildirimler verin.
  • DWG, SLFPRT, IPT, IAM, CATPART, IGES, STEP ve STL gibi formatları içeren 100’den fazla dosya formatında destek alın.

Veri dönüştürme

SLDPRT, SAT, IGES, STEP, STL ve OBJ gibi standart CAD biçimlerini içe aktarın. Fusion 360 orijinal dosyanızı saklar ve F3D kopyasını oluşturur. İster yerel olarak ister bulutta dışa aktarın. Modeliniz dönüştürülüp indirmeye hazır hale geldiğinde bir e-posta bildirimi alırsınız.

  • Yerel dosya çıktısı türleri IGES, SAT, SMT, STEP, F3D ve DXF’i içerir.
  • Buluttaki dosya çıktısı türleri Inventor 2014, IGES, SAT, SMT, STEP, DWG, DXF, STL, FBX ve F3D’yi içerir.


Daha fazla bilgi ve teklif için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.