Haberler

Autodesk PowerMILL şimdi geliştirilmiş işbirliği için PowerMill Viewer’ı sunuyor

Autodesk PowerMill  şimdi çok beklenen bir özelliği daha devreye aldı. PowerMill Viewer.

PowerMill Viewer, özellikleri kısıtlanmış, birden fazla bilgisayara ücretsiz yükleyebileceğiniz bir uygulamadır. PowerMill Viewer, projelerinizi açabileceğiniz, inceleyebileceğiniz, takımyollarını simüle edebileceğiniz ve özelliklerine bakabileceğiniz bir özel bir sürümdür. Viewer, herhangi bir veri dışarı vermenize izin vermez.

Ekiplerin iş paylaşımlarına yardım eder

PowerMill Viewer’in esas hedefi firmanız veya organizasyondaki kullanıcıların herhangi bir ek ücret ödemeden PowerMill verilerine ulaşmalarını sağlar. Gelin birkaç senaryo ile Viewer’ın üretim işinize nasıl katkı sağladığına bakalım;

PowerMill Viewer Senaryo 1 – Makine Operatörü

Bazı firmalarda CAM programlama işi özel olarak ayrılmış tekniker veya mühendis tarafından ofis ortamında gerçekleştirilir. Tamamlandığında, işlemeyi başlatmak için NC programlar ve İşlem Yaprakları makine operatörüne yollanır. Bu durumda, makine operatörleri işleme ayar’ları, sıfır koordinatları, kullanılan takımlar ve işleme stratejileri gibi bilgileri sık sık gözden geçirmeye ihtiyaç duyarlar. Bir başkasının hesapladığı NC programı çalıştırmak zorunda kaldıysanız programın ne yapacağını bilmekte zorlanırsınız ve makinenin ne yapacağı hakkında korkarsınız. Viewer, makine operatörlerine takımyolunu güvenli bir şekilde çalıştırmalarını sağlayacak güveni sağlar.

Viewer sayesinde makine operatörleri hesaplanmış PowerMill projelerini açabilir ve aşağıdaki kontrolleri gerçekleştirebilirler;

 • İşleme ayarlama/eksenlerinin kontrolü
 • Sıfır noktalarının kontrolü
 • İşlenecek blok ölçülerinin kontrolü
 • Makinede işlenecek takımyollarını gözden geçirme
 • Stok malzemenin Viewmill işleme simülasyonu
 • Kalan stoğu görüntüleme
 • Riskli takım veya sap yaklaşmalarını görüntüleme
 • Makinenin 3B modeli ile NC programları simüle etme
 • Takım-tutucu montajlarını görüntüleyerek doğruluklarını kontrol etme
 • Alternatif takım boylarını tayin etme (daha kısa takımboyları kullanabilme)
 • Bütün işleme süreçlerini görebilme
 • İşleme zamanlarını tahmin etme
 • ve en önemlisi “İşe Başla” butonuna basmadan önce güven hissetme

Makine Operatörleri var olan projeleri kayıt edemez ve dışarı aktaramazlar. Viewer’i sadece işlemeye başlamadan önce sorunları tespit etmek ve bilgi sahibi olmak için kullanabilirler. Bu da sorunların önceden tespit edilmesini sağlar ve maliyetli makine durmalarını ortadan kaldırmada yardımcı olur.

PowerMill Viewer Senaryo 2 – Operasyon Sorumlusu

Birçok üretim firmasında atölyedeki aktiviteleri yöneten ve sorumlu bir çalışan bulunmaktadır. Bu Operasyon Sorumlusu, tek tek takımyollarını kontrol etmekten öte, günlük verimi derinden etkileyecek sorunları bulmak isteyebilir. Viewer, aşağıdaki cevapları bulmasına yardımcı olacaktır;

 • Malzeme ihtiyacı nedir?
  • Viewer, operasyon sorumlularına ne şekil ve ebatlarda blok malzeme ihtiyacı olduğunu belirleme imkanı verir. Bu, ihtiyaçların dışarı siparişinden önce iç kaynaklardan bulunmasını sağlayabilir.
 • Parçayı işlemek üzere kaç işleme ayarı yapılması gerekli?
  • Viewer, operasyon yöneticisine tüm işleme sürecini gözden geçirmesini ve birden fazla makineye ihtiyaç duyup duymadığını veya ek fikstür ihtiyaçlarına gerek olup olmamasının kontrolünü sağlar.
 • Hangi takımlar kullanılacak?
  • Operasyon yöneticileri Viewer ile hangi takım ve tutucuların kullanıldığını ve bunların stokta olup olmadığını kontrol etmelerini, gerektiğinde hangi takımları sipariş etmeleri gerektiğinin takibi imkanını sağlar.
 • Hangi CNC makineler kullanılacak?
  • Viewer ile operasyon yöneticileri parçayı işlemek için hangi tezgahın kullanılacağını görebilirler. Böylece üretimin tümünü görerek planlama için bir bakışa sahip olurlar.
 • Tahmini, işleme çevrim süreleri nelerdir?
  • Viewer, takımyolları ve NC programlar için bir zaman tahmini sağlar ve bu da operasyon yöneticileri için işin teslimi hakkında bir fikir üretmeleri için yardımda bulunur.

PowerMill Viewer, ek lisans satınalma gerektirmeden, operasyon sorumlularına projeler hakkında daha fazla anahtar bilgi alma imkanı sağlar.

PowerMill Viewer Senaryo 3 – Satış Temsilcisi

Satış ekipleri birçok üretim firmasında yeni iş yaratmada ve müşteri ilişkilerini yönetmede önemli rol oynarlar. Bu satış temsilcileri özel ihtiyaçları belirlemek üzere sık sık müşteri ile bir araya gelerek  tartışırlar. Satış ekibi ayrıca var olan kapasitelerinin de farkındadırlar. Örnek olarak ne tür CNC makinelerimiz var, ne ebatlarda hizmet edebiliyorlar, hangi takım/tutucu yeteneklerine sahibiz gibi…

Viewer, satış temsilcilerine görüşmelerinde kullanabilecekleri ve proje başlangıcında veya devam ederken kendilerini ifade etmelerini sağlayacak bir araçtır. Satış temsilcilerinin bir çok konuda yardımcı olmaktadır;

 • Müşteri CAD model dosyalarını içeri okuyarak ebat, şekil ve karmaşıklıkları tespit etme
 • Hangi CNC makinelerin kullanılacağı tespiti (örnek olarak 5 eksen, 3 eksen veya torna)
 • Parça bir bağlamada mı işlenecek yoksa bir kaç bağlama veya makine gerekecek mi
 • PowerMill’in ters açı analiz aracı ile parçanın 3 veya 5 eksen işleme gerektirdiği
 • Minimum radüs görüntüleme özelliği ile ne kadar küçük takımlar gerektirdiği veya elektro erozyon işlemleri gerektirip gerektirmediği
 • İş bağlama seçeneklerini gözden geçirme

Viewer, satış temsilcilerine müşteri parçalarının işlenmesinde daha iyi anlaşılırlık sağlayarak karşılaşılacak zorlukların anlaşılmasında fayda sağlar. Bu, parçaların işlenmesinde daha hassas tahminler sağlayarak ve işlerin zamanında teslimi ve bütçe içerisinde teslimi konularında yardımcı olur, güven verir.

Özet

PowerMill Viewer, işletmenizdeki üretim paydaşlarının daha efektif iş birliği yapmalarını sağlar. Üretim sürecinizde daha fazla üyenin söz sahibi olması üretimde daha verimli sonuçlar alınmasını sağlar. Viewer, işletmenizin daha iyi, daha fazla iş yapmanızı ve daha az zaman harcamanızı sağlar.

PowerMill müşterileri Viewer’a nasıl ulaşabilirler?

Abonelik ve bakım anlaşmaları devam eden müşterilerimiz son PowerMill güncellemesi ile Viewer’a ücretsiz sahip olabilir, diledikleri kadar bilgisayara Autodesk Account’larına giriş yapmak sureti ile kullanabilirler. Viewer’a ulaşmak için PowerMill 2020.2 güncellemesinin yapılmış olması gereklidir. Bunu sağladıktan sonra Başlat menüsünde “PowerMill Viewer” yer alacaktır.

PowerMill Viewer’i diğer bilgisayarlara kurabilir miyim?

Kesinlikle, Evet! Bir PowerMill abonesi olarak Viewer’ı firmanızda istediğiniz sayıdaki bilgisayara kurabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece PowerMill’in son sürümü 2020.2’yi kurmak ve Başlat menüsünden “Autodesk PowerMill Viewer” çalıştırmak.

Müşteri değilim, PowerMill ve PowerMill Viewer hakkında detaylı bilgilere nereden ulaşabilirim?

Eğer PowerMill’de yeni iseniz alttaki linkten detaylı bilgi edinebilirsiniz.
https://ogusoft.com/cozumler/autodesk-powermill/ 

Deneme Lisans

Aşağıdaki bilgileri bize iletin ve PowerMill deneme lisans hakkında görüşelim. Aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

  Autodesk iş ortakları arasında Silver Reseller kategorisine yükseldik

  Autodesk Silver Reseller iş ortağı ünvanı, İş Ortağının endüstri uzmanlığı, sertifikalı personel, müşteri desteği ve ürün bilgisi açısından Autodesk’in yüksek standartlarını karşıladığı anlamına gelir.

  Yıllardır sürdürdüğümüz yüksek kalitede destek hizmetleri ve müşteri odaklı satış alt yapımız yine müşterilerimize kazanç sağlıyor, yatırımlarından kısa sürede verim almalarını sağlıyor.

  Planlanan veya Gerçek Maliyetlendirme – Sizin için En İyi Çözüm Hangisi?

  Planlanan (Standart) karşısında Gerçek (Fiili) maliyetlendirme yöntemi. Bunların her ikisi de gerçek üretim maliyetlerini belirlerken popüler yöntemlerdir. Hangi çözümün sizin için en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olması için her ikisine de bakalım.

  Üretimin dinamik dünyasında başarı için uygun maliyetleme yöntemini seçmek çok önemlidir. Bugün, maliyetlendirme çözümlerine iki temel yaklaşım hakimdir: standart maliyetlendirme ve fiili maliyetlendirme. Peki bunları birbirinden ayıran şey nedir?

  Fiili ve Standart arasındaki karmaşıklıklar

  Maliyetlendirme yöntemleri, bir işletmenin finansal etkilerini anlamak için, özellikle de etkili operasyonlar için bilinçli karar vermenin hayati öneme sahip olduğu üretim sürecinde çok önemlidir. Ürün tasarımında ve imalatında genellikle iki ana maliyetleme yöntemi dikkate alınır: fiili maliyetlendirme ve standart maliyetlendirme.

  Fiili (Gerçek) maliyetlendirme

  Fiili maliyetlendirme yöntemi, malzeme, işçilik ve genel gider maliyetlerinin ortaya çıktıkça izlenmesini kapsar. Bunu yaparak, fiili maliyetlendirme, gerçek dünya koşullarını yansıtan, üretim maliyetlerinin ayrıntılı ve doğru bir resmini sağlar. Bu yöntemin ayrıntılı yapısı, maliyet analizinde kesinlik arayan şirketler için onu değerli bir çözüm haline getirmektedir. Ancak gerçek maliyetlendirmenin karmaşık ve zaman alıcı bir çözüm olduğunu ve kayıtların titizlikle tutulmasını gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, fiyatların veya üretim seviyelerinin değişken olduğu ortamlarda bu yöntemin sürdürülmesi özellikle zor olabilir.

  Standart (Planlanan) maliyetlendirme

  Buna karşılık, standart maliyetlendirmede malzeme, işçilik ve genel giderler için geçmiş verilere, sektör kıyaslamalarına veya tahmini maliyetlere dayalı olarak önceden belirlenmiş maliyetler kullanılır. Bu yöntem, maliyet analizi için tutarlı bir çerçeve sağlayarak muhasebe ve bütçelemeyi basitleştirir. Standart maliyetlendirme, maliyetlerin öngörülebilir olduğu rutin ve tekrarlanan üretim süreçleri için özellikle faydalıdır. Bütçelemeyi ve sapma analizini kolaylaştırarak yöneticilerin verimsizlikleri ve maliyet azaltımı gereken alanları kolayca belirlemesine olanak tanır. Ancak standart maliyetlemenin dezavantajı, hızla değişen piyasa koşullarında ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi sırasında hata yapma potansiyelidir.

  Her iki maliyetlendirme yönteminin de avantajları ve sınırlamaları vardır; aralarındaki seçim, üretim sürecinin doğası, maliyet istikrarı ve maliyet analizinde gereken ayrıntı düzeyi gibi çeşitli unsurlara bağlıdır.

  Autodesk Prodsmart’ın maliyetlendirmedeki rolü

  Autodesk Prodsmart, israfı ve maliyetleri azaltmanıza, teslim sürelerini kısaltmanıza ve mağaza bakımını en aza indirmenize olanak tanıyan bir ürün yönetimi ve üretim takip yazılımıdır.

  Bir operasyon kontrol paneli aracılığıyla gerçek zamanlı verilere erişim sayesinde siparişler, çalışanlar, malzemeler, makineler, bakım, atık, zaman ve maliyetler dahil olmak üzere operasyonlarınızın tüm yönlerini gerçek zamanlı olarak takip edebilir ve analiz edebilirsiniz. Verilerinizi döneme, çalışana, bölüme, makineye, ürüne ve operasyona göre incelemek için özel parametreler bile oluşturabilirsiniz.

  Ayrıca, siparişlerden çalışanlara, malzemeye, zamana ve maliyetlere kadar tüm üretim akışınızı, mobil cihazlar aracılığıyla doğrudan atölyeden beslenen gerçek zamanlı üretim izleme panoları ve raporlarıyla takibini ve analizini yapabilirsiniz.

  Autodesk Prodsmart ile maliyetlerinizi daha etkin bir şekilde yönetebilir ve üretiminizi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

  Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

  Maktek 2022 fuarı

  Maktek Avrasya 2022 fuarı standımızda Autodesk gelişmiş üretim çözümlerini anlatan her şey vardı; Çoklu eksen ve canlı kesim yapan CNC tezgahı, 3B yazıcı ve eklemeli/çıkarmalı imalat için robot kolu. Resimde görünmeyen sadece bu konulardaki tecrübemiz ve bilgimiz.

  Değerli ziyaretleriniz ve verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Üretimin Geleceği Zirvesi 2021

  https://autodeskzirvesi.com/

  Değişen hayat koşulları sonrası üretim sektörünün geldiği noktayı ve geleceğini etkinliğimize özel sunum ve anlatımıyla Barış Özcan ve alanında uzman konuşmacılar sizler için değerlendirdi.  

  5 eksen Servis Çalışması

  Bu servis çalışması ile 5 eksen tezgahı olan bir firmaya işleme desteği vererek pervane parçasına ait takımyollarını sunduk.

  Autodesk PowerMill Ultimate sürümünde yer alan özel pervane işleme modülü ile bu tür modellere hızlı ve sorunsuz takımyolları oluşturup, tezgahınızı çalıştırmanıza, parça işlemenize yardım ediyoruz.

  PowerMill güncellemesi yayınlandı!

  Hız ve verim imalat süreçleriniz için en önemli konu ve 3 ve 5 eksen uzman CAM çözümümüz PowerMill’e aboneliği bulunan müşterilerimiz, aboneliğin tüm avantajlarından sonuna kadar faydalanıyorlar.

   

  Yeni yayınlanan PowerMill’in 2020.1 güncellemesi ile çok önemli yenilikler geliyor. Bunlar arasında;

  – Hesaplama hız artışları,
  Özellikle kaba, kalan talaş ve otomatik takım çarpma kontrollü hesaplamalarda.

  – Model yuvarlama,
  Daha önce sadece Sabit Z bitirme stratejisine eklenen bu gelişmiş özelliği artık tüm takımyollarında kullanabilirsiniz. Yakından incelemenizi ve kullanmanızı öneririz. YouTube linki

  – Model çıktı verme opsiyonları,
  Artık ekrandaki modeli .Step dahil birçok formatta kaydedebilirsiniz. YouTube linki

  – Daha anlaşılır NC Kod işlem ikonları,

  – 3B öteleme geliştirmeleri, Gelişmiş giriş çıkış hareketleri,

  bazı yenilikler olarak yer almaktadır.

  PowerMill 2020.1 güncellemesi hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki “Yenilikleri İndir” butonundan veya yenilikler ile ilgili webinar’a buradan ulaşabilirsiniz.

  Güncelleme için ise Autodesk hesaplarına bakmanız yeterli. Ek destek için her zaman yakınınızdayız.

  OguSoft Teknoloji, Autodesk CAM Sertifikalı Partner

  OguSoft Teknoloji’nin sertifikalı Autodesk CAM ortağı olduğunu bildirmekten büyük heyecan duyarız.

  Autodesk ’e üretim sektöründeki yeteneklerimizi göstermek, altyapımızı onaylatmak ve Autodesk CAM yazılımı önde gelen sağlayıcılarından biri olarak yerimizi güvence altına almak için ekibimizle birlikte çok çalıştık. Peki bu müşterilerimiz için ne anlama geliyor? Aşağıda Autodesk CAM sertifikalı iş ortağı olarak sunabileceğimiz uzmanlıklarımız ve ek ürünleri belirtmeye çalıştık.

  Autodesk CAM Sertifikası nedir?

  Autodesk CAM sertifikasyonu, bizden bir Autodesk CAM ürününü aldığınızda, ekibimizin bilgi birikiminden, uzmanlığından ve en üst kalite servis hizmeti alacağınızdan emin olmanızı sağlar. Bu uzmanlaşmayı elde etmek için ekibimiz Autodesk sertifikasyon yönetimine gerçek hayat senaryoları ile uzman altyapısını sundu. Hem teknik ve hem ticari perspektifte; üretim endüstrisi, CADCAM iş akışları ve yatırım geri dönüş hesaplamaları konularında detaylı incelemelerden geçerek ve sunumlar gerçekleştirerek en iyi üretim çözümlerini sunabilme yeteneklerimizi gösterdik.

  Şimdi ne tür hizmetler sunabiliriz?

  OguSoft Teknoloji gelişmiş üretim çözüm ekibi detaylı ve açık bir yaklaşımla, işlenmiş parça kalitesini maksimize etmek, geliştirilmesi gereken alanları belirlemek ve müşteriye bunu aktarma yeteneğine sahiptir. Yeteneklerimiz tüm Autodesk CAM çözümlerinin kapsar ve ekibimiz ilk yatırım fikir alışverişinden, CAM yazılım seçim tavsiyelerine uzanan tüm eğitim ve son işlemci sağlama süreçleri hakkında eğitilmiş ve bilgi sahibidir.

  Autodesk CAM çözümlerimiz nelerdir?

  Fusion 360
  2.5, 3, 3+2, 4 e 5 eksen yeni nesil CADCAM çözümüdür.

  PowerMill
  PowerMill 5 eksenli CAM yazılımı, karmaşık 3 ve 5 eksenli frezeleme, yüksek hızlı katmanlı imalat ve hibrid imalat için uzman CNC programlama stratejileri sunar.

  FeatureCAM
  FeatureCAM yazılımı, iş akışınızı tasarlamaktan NC kodu oluşturma aşamasına kadar tüm süreci otomatikleştirir. Programlama süresini azaltır ve CNC frezeleme, tornalama ve tel erozyon işlemlerinde istikrarlı sonuçlar sağlar.

  PartMaker
  İsviçre tipi CNC otomat tezgahlarını programlamak için özel bir çözümdür.

  HSM
  Autodesk HSM yazılımı Autodesk İmalat Çözümleri parçası, en yaygın olarak kullanılan tasarım paketleri Inventor ve Solidworks içine entegre bir CAM eklenti paketidir.

  Karma İmalat için Eklemeli ve Çıkarmalı İmalat Tekniklerini Birleştirme

  Yıllardır eklemeli imalatın tüm imalat sanayisinin geleceği olacağı düşünülmüştür. Gelişen teknolojiye yetişmek bunun gerçekleşmesine büyük oranda engel olabilir. Aslında eklemeli imalat yönteminin geleceği, en iyi optimizasyonu elde etmek için eklemeli ve çıkarmalı teknikleri birleştiren karma imalat sisteminden geçmektedir.

  Söz konusu karma imalatın geleceğine baktığımızda ise iki farklı kategoriye ayırmamız gerekmektedir:
  Hem eklemeli hem çıkarmalı imalat ile çalışabilen tezgahlar ve hem eklemeli hem çıkarmalı imalat ile üretilmiş parçalar.
  Bu farklılıklardan ne kastettiğimi daha iyi anlamak için yazının devamına göz atalım.

  Metal parçaları 3 boyutlu baskılamak için de bir teknoloji var, metal parçaları işlemek için de bir teknoloji var. Bunu biliyoruz. Ancak bu iki işlem bir araya geldiğinde, her bir tekniğin en iyi şekilde kullanılması sağlanır. Örneğin, Physics dergisinde yayımlanan bir makaleye göre tungsten parçalar için femtosaniye lazerleri kullanılarak eklemeli imalat yapılırken, şekillerin düzeltilmesi için çıkarmalı imalat kullanılmaktadır. Femtosaniye lazerleri esasen etrafa zarar vermeden metali hızla ısıtabilen ya da eritebilen yüksek güçlü kısa mesafeli lazer atışlarıdır. Bu yöntem yüksek dayanıklı tungsten dişliler yapmak için kullanılmaktadır. Araştırmacılar daha gelişmiş yöntemler keşfetmeye devam ediyorlar.

  İncelememiz gereken parça imalatında kullanılan bir diğer eklemeli ve çıkarmalı yöntem birleşimi ise daha gelenekseldir. Bu işlem, yaygın bir metal ekleme tekniği olan lazerle kaynak biriktirme içerir. Additively dergisine göre, daha iyi bir yüzey bitirme kalitesi ve tolerans elde etmek için parça, lazer birikimi ile kabaca tasarlandıktan sonra frezelenmesi için CNC tezgahına gönderilir. Karma imalat endüstrisi için gelecek vaat eden yöntem işte budur. Yüksek yüzey bitirme kalitesine, hassas işleme ve frezelemeye sahip iç kafesler ve kalıplar gibi eklemeli imalata özgü özelliklerin tezgahlarda da bulunmasını sağlar. Tek bir işlemde birleştirilen bu yöntemde aslında bir taşla iki kuş vurulmuş olur.

  Karmaşık parça imalatını anladığımıza göre, şimdi tezgahların eklemeli ve çıkarmalı yöntemleri birleştirme yollarına bakalım. Eğer bir atölye sahibiyseniz, oldukça pahalı olan takıntılarınızın birçoğunun boş durduğu zamanlara tanık olmuşsunuzdur. Bu durumun üstesinden gelmek için firmaların bulduğu çare 3B yazıcı kafalarını CNC tezgahlarına bağlamaktır. ASME (Amerikan Makine Mühendisleri Odası) bu durumu “CNC tezgahının anında teknoloji harikası bir 3B yazıcıya dönüşmesi” olarak tanımlamıştır.

  3B yazdırma kafalarının CNC tezgahlarıyla birleştirilmesi genellikle iki tekniği de kullanarak parça üretmek için değil; yalnızca tezgahın kullanılabilirliğini artırmak için yapılır. Bu teknolojinin daha da geliştirilmiş kullanımı ile parça modelini hızlıca yazdırabilir, gerçekte nasıl olacağını anlayabilir, sonrasında da parçayı metalden işlemeye devam etmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Bu yöntem, iki teknolojiyi bir araya getirerek işyeri sahiplerini hem 3B yazıcılarını hem de CNC tezgahlarını kullanma yükümlülüğünden kurtarır.

  Gördüğünüz üzere, bu iki tekniğin tek bir tezgahla veya hatta tek bir parçayla birleştirilmesi sayesinde biz mühendisler tasarımlarımızda çok daha özgür davranabiliriz. Bu karma imalat teknikleri potansiyel imalata birçok eşsiz kapı açmaktadır.

  Daha fazla bilgi için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

   CAM yazılımı olarak PowerMill kullanmanız için bir neden daha! Fusion 360

   Autodesk Fusion 360 yeni nesil CAD yazılımı, tüm PowerMill CAM yazılımı abonelerine özel olarak ücretsiz olarak sunuluyor. Aboneliğiniz boyunca başka bir CAD yazılımına ihtiyacınız yok.

   Fusion 360, bu türdeki ilk 3B CAD, CAM ve CAE aracıdır. Ürün geliştirme sürecinizin tamamını, hem Mac hem de PC’de çalışan tek bir bulut tabanlı araçta bir araya getirir.

   Fusion 360 hakkında daha detay bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

   Daha fazla bilgi için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.